Ak si chcete príjemne oddýchnuť a užiť si tú pravú atmosféru horskej chaty – tak navštívte chatu pod Borišovom.

My sme sa vybrali Necpalskou dolinou, Podarilo sa nám zohnať povolenie na vstup autom, takže sme si trochu skrátili cestu. Vykračovali sme dolinou popri zurčiacom potoku a vodopáde Revúcky mlyn. Cestou sme stretli aj niekoľko cyklistov, ktorí si “uschovali” svoje bicykle na konci doliny v lese a pokračovali pešo hore  lesným chodníkom. Po strmšom stúpaní a niekoľkých serpentínach sme sa dostali na Červený grúň, ktorý dostal názov podľa do červena sfarbenej zeme.  Odtiaľ to už bola len krátka prechádzka a uvideli sme typickú červenú strechu Chaty pod Borišovom. Hneď ako sme do nej vstúpili, zacítili sme vôňu kapustnice, takže o obede bolo rozhodnuté. A tie nadýchané domáce parené buchty boli balzamom pre naše telá:)

Výstup na samotný Borišov sme kvôli zhoršeniu počasia nakoniec vynechali, ale dá sa absolvovať po žltej značke strmým stúpaním za cca 20 min.

Pokračovať sa dá aj výstupom na Ploskú po hrebeňovej červenej značke a potom žltou dole do Necpalskej doliny, ale my sme zvolili zostup tou istou trasou ako sme išli hore.

Aj keď nám počasie neumožnilo vychutnať si výhľady z Borišova, bol to krásny deň na horách:)

image/svg+xml