Tento  “kopec” s neprehliadnuteľnými lúkami nad Jasenskou dolinou je natoľko charakteristický, že sa stal symbolom aj detského lyžiarskeho klubu, v ktorom lyžujú naše deti:)

My sme náš výstup začali od penziónu Brest. Po pár metroch po asfaltke sme odbočili doprava a začali pomerne strmé stúpanie  hustým lesom po modrej značke. Les po niekoľkých výškových metroch vystriedala malá lúka, kde sme si dali naše prvé malé sladké občerstvenie, aby sme zvládli ďalší výstup (teda ja, deti sa ani nezadýchali a šlapali ďalej:). Jeho vrchol vo výške 1381m sme dosiahli asi po 2,5 hodinách. 900 výškových metrov som riadne cítila v nohách, ale kruhový výhľad odtiaľ stojí za to. Asi preto sem miestni turisti osadili turistický smerovník označujúci okolité vrcholy.

Na zostup sme zvolili žltú značku, ktorá vedie po hrane trávnatého svahu a odtiaľ vyšľapaným chodníkom, potom chvíľu  cez les až sme prišli na vrchol vleku Lehota, odkiaľ sme sa pustili dole zjazdovku späť k penziónu Brest. Značenou trasou sa však dá dostať až do strediska Jasenská dolina – Kašová alebo až do obce Belá – Dulice.

image/svg+xml