Pozerala som sa na ne zo záhrady často – na Tlstú aj Ostrú a dlho si hovorila, že jedného pekného dňa ich zdolám:)

Aj keď zrána to vyzeralo skôr na upršaný ako na pekný deň, vybrali sme sa na túru. Zvolili sme výstup po modrej značke z  Gaderskej doliny smerom na jaskyňu Mažarná. Pre netrénovaných turistov je tento výstup lesným chodníkom pomerne náročný, ale pri prehliadke jaskyne sme sa nielen schladili ale si aj oddýchli. Od jaskyne sme vystúpali ešte niekoľko výškových metrov a za odmenu sa nám otvorili nádherné výhľady na celú Turčiansku kotlinu:) Potom sme opäť stúpali ihličnatým lesom až kým sme nedosiahli rozľahlú lúku – Tlstú ako stvorenú na malé občerstvenie a samozrejme niekoľko fotiek:)

Z Tlstej sme sa vybrali po zelenej značke cez Zadnú Tlstú a Zadnú Ostrú až na Ostrú. Cesta týmto úzkym hrebienkom je po výstupoch na Tlstú ako za odmenu – chvíľu stúpa, chvíľu klesá, lesnú cestičku striedajú skalné steny a zaistené reťaze. A po strmom výstupe a zaujímavom skalnom “okne” sme boli na vrchole Ostrej.

Aby sme sa vyhli strmému zostupu po reťaziach, na návrat sme zvolili neznačený “poľovnícky” chodník lúkami a lesom do Blatnickej doliny. Prevýšenie  1000 m sme teda riadne cítili v nohách a tak sme si dopriali aj sladkú odmenu v Hoteli Gader:)

 

image/svg+xml