Chata pod Chlebom a Veľký Kriváň sú obľúbenými destináciami nielen v lete ale aj v zime obzvlášť pre skialpinistov. Ak máte šťastie a štvorkolku s vysokým podvozkom, podarí sa Vám zaparkovať až na Zajacovej. Ak nie, necháte auto pri Autokempingu Trusalová alebo pri mínomete prípadne aj v Śútove.

Najskôr sme si to vyskúšali párkrát po Chatu pod Chlebom so snowboardom na chrbte a po výbornej štrúdli a chutnom obede sme si vychutnali dlhý zjazd na snowboarde 🙂 Deti s manželom cez les pomedzi stromy a ja som sa pod “Generálom” vybrala pekne opatrne dole cestou. Pri dobrých snehových podmienkach sa dalo na snowboarde zísť nielen na Zajacovú ale až do auta v Šútove:)

Po takomto tréningu som sa nakoniec odhodlala aj na výstup na Malofatranský Kriváň. Tú najťažšiu časť výstupu cez Generál na Chatu pod Chlebom som už mala nacvičenú a odtiaľ sme sa po malom občerstvení vybrali do Snilovského sedla. Napriek vetru a hmle sme sa dostali až na vrchol na Veľký Kriváň a odtiaľ sme si užili zjazd v parádnom prašane Krivánskym žľabom 🙂 Potom sme ešte pokračovali na Chleb a tak sme si to užívali, že sme si zopakovali ešte ďalšie dva víkendy 🙂 Škoda, že pri treťom výlete som stratila mobil a ani napriek apke a jeho lokalizácii sme ho nenašli ani v ten ani na druhý deň ani s výdatnou pomocou celej rodiny 🙁

Ale všetci sme sa tu niečo naučili – ja, že Chata pod Chlebom nemusí byť cieľová stanica a že štrúdľa na raňajky nikde nechutí lepšie a že osobné limity sú na to, aby sa prekonávali.  Deti, že snowboardovať sa dá aj bez lanovky a s ocom aj dole lesom. A všetci sme si v´daka stratenému mobilu pripomenuli, čo znamená rodina – že rodina je, ke´d všetci držia spolu a aj ke´d sa niekomu nechce tak vstane, lebo iný člen rodiny potrebuje pomoc a že sa jeden na druhého môžeme spoľahnúť.

 

image/svg+xml image/svg+xml