Pre milovníkov adrenalínu na Skalke otvorili najdlhší visutý most na Slovensku. Aj keď z Laskára je to na Skalku 40 km, prekonanie tejto vzdialenosti naozaj stojí za to. Tento 78m dlhý most visí vo výške 45 m nad stromami a skalami. Vstup na most je možný len s ferratovým setom, ktorý sa dá požičať v tamojšom hoteli ale po krátkej inštruktáži je most prístupný aj laikom, ktorí sa neboja výšky 🙂 Kolísanie mosta robí z jeho prechodu naozaj adrenalínový zážitok.

Pre tých zdatnejších a odvážnejších je v jeho blízkosti vybudovaná, náučná zaistená cesta (via ferrata). Trasa sa začína na Peknej vyhliadke, vedie hrebeňovou červenou turistickou značkou. Obľúbenou atrakciou na trase je Tunel, ktorý bol rekonštruovaný pred 2 rokmi. Via ferrata je jednosmerná a má 3 cesty: Komín s obťažnosťou C, Trubačova veža B a Výzva, ktorá je svojou obťažnosťou E najťažšou doteraz vybudovanou via ferratou na Slovensku. Na zaistenej ceste čaká návštevníka 420 m lán s výškou skalných ciest 80 m.

K ceste patrí aj krátka via ferrata na skale Jánošíkova diera s obťažnosťou B, ktorá je určená aj pre zdatnejších rodičov s deťmi. Turisti tiež môžu naraziť na boulderové steny, ktoré ponúkajú možnosti lezenia s rôznou obťažnosťou.

 

image/svg+xml